TOPlist
HOME
O KLUBU
KONTAKT
TEAM
GALERIE
ZÁVODY
VÝSLEDKY
AKCE
VZKAZY
 
V době největšího rozmachu horských kol jsme jejich kouzlu propadli i my. Začalo to nákupem kol jako takových, prvními společnými vyjížďkami a výlety po okolí. Hlavním impulsem k založení společného klubu se ale stal náš první společný start na závodech. Vlastně na králi závodů - na "Králi Šumavy" v roce 2001. Pohodová atmosféra, kterou je tento sport prostoupen, nás jednoduše učarovala. Ke Králi Šumavy se postupně přidaly další závody. V dnešní době je v sezóně prakticky každý víkend nějaký závod, a tak se naši členové dle svých časových a finančních možností staví na start některých z nich. Můžete je poznat podle klubových dresů.
Dalším důvodem vedoucím k založení vlastního klubu bylo i to, že se nám nechtělo na přihláškách v kolonce sportovní klub vyplňovat stále jen Plzeň. Nebylo to tak jednoduché, jak se zprvu zdálo, ale nakonec se dobrá věc podařila a 5. prosince 2002 oficiálně vzniklo občanské sdružení Dromedár klub Plzeň. V prosinci roku 2003 jsme se stali členy Plzeňské sportovní unie, partnerské organizace ČSTV.Foto by Standa
 
K pěti zakládajícím členům (Peťa, Kája, Jarda, Hýňa a Stáňa) se brzy přidali další. Nejprve přibyli Eva a Hofi následováni Luckou a Láďou. Jako poslední rozšířila naše řady Hanka. Je nás tedy deset. Zatím. Brány klubu jsou nadále otevřeny novým členům a členkám.

Foto by Jarda

Kolo rozhodně není jedinou věcí, která nás spojuje. Věnujeme se i jiným sportům: v zimě měníme kola za běžky a cíle našich letních výletů poznáváme v jiném "světle", dále jsou to např. fotbal, plavání, sjezdové lyžování atd. . Pravidelně každé jaro zahajujeme sezónu sportovním soustředěním (Krušné Hory, Šumava). Během roku jezdíme společně i na dovolenou. Krom krásných zákoutí naší vlasti jsme navštívili také místa podstatně výše položená. Ze sedla horského kola jsme si prohlédli i švýcarské Alpy v okolí Matterhornu.

Nemyslíme ale jen na sebe, podílíme se i na pořádání akcí pro veřejnost. Spolupracujeme s Klubem orientačních sportů VŠ Plzeň; v září 2003 jste nás tak mohli spatřit jako spolupořadatele Světového poháru MTBO, který se uskutečnil na katastru města Plzeň, o dva roky později pak při pořádání 5-denních závodů MTBO 2.- 6. července 2005 rovněž v Plzni. V květnu 2005 jsme spolupořádali také cyklomaraton Plzeňské Giro, zařazený do seriálu Kolo pro život.
Máme tedy stále co dělat, ale hlavně děláme to, co nás baví. V budoucnu bychom rádi uspořádali závody vlastní.
Nápadů je dost, vše je ale otázkou času, ale také peněz.
Fotografie a i krátké zápisky z akcí si můžete prohlédnout v GALERII resp. BAJKNOVINÁCH.
Copyright (c) Karel Hofman 2005
Doporučené rozlišení 1024 x 768 bodů